Njihe, duaje dhe besoje.

Matcha Premium Japanese

Ruani mirëqënien e shëndetit tuaj.

Njihe, duaje dhe besoje.

Matcha Premium Japanese

Ruani mirëqënien e shëndetit tuaj.

Organike

Vegan

Pa Gluten

Pa përmbajtës qumështi

Mirësevini në Matcha Tea Albania


Ne jemi këtu për të ndarë me ju magjinë e çajit organik Matcha. Çaji Matcha është çaj natyral i cili kthehet në pluhur dhe bën dobësim e tretje të dhjamit të tepërt në trup për një kohë të shkurter në mënyre të shëndetshme duke i dhënë organizmit tonë 10 here më tepër vlera ushqimore sesa çdo çaj tjeter.

Mirësevini në Matcha Tea Albania


Ne jemi këtu për të ndarë me ju magjinë e çajit organik Matcha. Çaji Matcha është çaj natyral i cili kthehet në pluhur dhe bën dobësim e tretje të dhjamit të tepërt në trup për një kohë të shkurter në mënyre të shëndetshme duke i dhënë organizmit tonë 10 here më tepër vlera ushqimore sesa çdo çaj tjeter. ​

Zgjidhni paketën e duhur në bazë të nevojës tuaj për dobësim.

1 kuti, 20 bustina, 10 ditë përdorim.

Rrëzoni 2-4 kilogram!

Çmimi 3300 lekë përfshirë transportin.

3 kuti, 60 bustina, 30 ditë përdorim

Rrëzoni 8-10 kilogram!

Çmim promocional 8300 lekë përfshirë transportin.

Një filxhan çaji Matcha Premium Japanese ka deri në 10 herë më tepër vlera nutricioni sesa një filxhan çaji normal!

Antioksidantët e tjerë japin efekte më të ulët sesa Matcha

Matcha

Thana

Shega

Boronica

Açai Berry

Spinaq

Matcha

Thana

Shega

Boronica

Açai Berry

Spinaq

*masat e marra sipas ORAC (absorbimit radikal të kapacitetit të oksigjenit) shkalla e nivelit të antioksidantëve.

Çfarë është Matcha Premium Japanese?!

Pudra e çajit Matcha është e formuar nga shtypja e gjethes jeshile të çajit me gur derisa bëhet pudër. Gjethet aktuale janë masa e njëjte me të çajit jeshil që të gjithë njohim, por përgatitja dhe konsumi është ndryshe duke i dhënë konsumuesit benefite shtesë. Konsumuesit e çajit jeshil normal ziejnë gjethet në ujë të nxehtë dhe më pas konsumojnë ujin duke hequr gjethet, konsumuesit e çajit Matcha tresin të gjithë gjethen në ujë duke marrë një efekt më potent. Bima Matcha, rritet nën hije speciale për tre deri në katër javë duke bërë të mundur nivelet e klorofilit,kafeinës dhe amino-acideve si L-Theanine të rriten dhe gjethet të marrin një kolor më të theksuar jeshil.

Udhëtimi i bimës Matcha nisi shumë shekuj më pare, Budistët e kanë përdorur për energji në meditimet e tyre. Në kontekstin e traditës, përgatitja e kujdesshme dhe konsumi na jep një ide të kulturës Japoneze. Në kohët modern, sidoqoftë niveli i antioksidantëve bashkë me vitaminat dhe mineralet japin efekt në metabolizëm, imunitet, nivelin e energjisë dhe mirëqënien e shëndetit.

Benefitet e çajit Matcha Premium Japanese

Rrit nivelin e Energjisë

Pastron trupin nga toksinat

Djeg dhjamin e tepërt

E pasur me Antioksidantë